Kalendarz na bieżący oraz dowolny (obsługiwany przez Excela) rok. Kalendarz jest wyświetlany w języku polskim (PL), angielskim (EN), hiszpańskim (ES), niemieckim (DE) oraz rosyjskim (RU).

Jak zmienić język kalendarza? Klikamy na strzałkę z listą rozwijaną w polu, gdzie jest kod języka i wybieramy interesujący nas język.

Jak wyświetlić inny rok, niż bieżący? Klikamy na komórkę, w której wyświetlony jest rok i dla roku, dla którego chcemy wyświetlić kalendarz, wpisujemy pełną datę w poprawnym formacie, miesiąc i dzień może być dowolny. Może to być 1 stycznia, 7 maja, jak również 31 grudnia. Kalendarz wykorzystuje z tego pola tylko część daty dotyczącą roku. Przykład daty: 2018-03-07.

Data bieżąca jest zaznaczona gradientowym wypełnieniem. Dni wolne pogrubieniem oraz kolorem czerwonym, jak w kalendarzu ze zrywanymi kartkami. Baza świąt jest na kilka lat, więc bez obawy, dla roku 2019 oraz kolejnych, bez problemu oznaczy święta dla wybranego kraju skojarzonego z językiem.

Plik do pobrania: Kalendarz ze świętami w Excelu na dowolny rok (format xlsb)

Potrzebujesz inny język oraz święta dla innego kraju? Daj znać w komentarzu, jaki język mógłbym dodać do kalendarza. Popularny portal społecznościowy wyświetla jako główne takie języki: Polski, English (US), ślōnskŏ gŏdka, Русский, Deutsch, Français, Italiano, Українська, Español (España), Português (Brasil). Niektóre są już obsługiwane w kalendarzu, pozostałe, z wyjątkiem ślunskiej godki, jestem w stanie przygotować w kolejnej wersji kalendarza. A jeśli dostarczysz mi tłumaczenie miesięcy, dni tygodnia oraz listę świąt dla tej godki, to też się da zrobić.

Podoba Ci się ten kalendarz? Zostaw swój komentarz.